ProAlt vyjadřuje solidaritu s protivládními protesty egyptských a tuniských občanů

3 komentáře
Události v Egyptě a Tunisku nelze vnímat jen jako nepříjemné komplikace pro západní turisty. Protesty egyptských a tuniských občanů nám znovu ukazují, že společnost netvoří jen horní vrstvy, které na její úkor zbohatnou, aby se pak v čase krize přesunuly v soukromých letadlech do jiné destinace. Nereprezentuje ji ani zkorumpovaná vláda, která v režii těchto vrstev společnosti vládne často proti vůli a zájmu občanů.

Odpovědnost za současnou situaci nenese jen egyptská vládnoucí třída, ale i západní země, neboť podporovaly ekonomicky, vojensky a politicky právě tyto protilidové režimy. Západní země (včetně ČR) zaměřily svoji kritiku nedodržování lidských práv účelově jen na vybrané země, přičemž Tunisko i Egypt opomíjely, a lidským právům tak odejmuly jejich univerzalitu.

ProAlt – Iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ tímto vyjadřuje solidaritu s tuniským a egyptským lidem, který nyní bojuje za svou svobodu a za svá práva. Odmítáme násilné potírání demonstrací a omezování svobody informací v Egyptě. Účast na utváření společnosti a budoucnosti země je legitimním právem občanů, kterého je nikdo nesmí zbavit.

Vyzýváme českou politickou reprezentaci, aby se na mezinárodním poli jasně postavila na stranu egyptské společnosti požadující obnovu demokracie v zemi.

Tags:  , ,

Readers Comments (3)
 1. Rád bych se zůčastnil ale jsem ZTP+P a navíc jsem od Brna.
  Souhlasím s tím že Nás tato vláda ožebračuje a snží se vyhubit hladem co nejvíce seniorů.
  Co se týče důchodů přikládám kopii článku ze SVĚTA SENIORŮ na který mi více než za rok nedokázal nikdo pravdivě odpovědět včetně pana Johna:
  AŤ PŘESTANOU LHÁTI.
  V poslední době se doslova roztrhl pytel s kritikou nás důchodců. Snažil jsem se ji ignorovat, ale když jsem si v HN přečetl příspěvek demagoga pa¬na Kalouska, že si vláda musí půjčit 33 miliard na to, aby mohla vyplatit letošní důchody, rozhodl jsem se rea¬govat
  Ptám se proto bývalého ministra financí pana Kalouska a pana bývalé¬ho premiéra Topolánka, kam se podě¬lo 70 miliard, které byly ještě před dvěma roky v sociálním fondu na dů¬chody a kdo vrátf 23 miliard, které si zkrachovalá Topolánkova vláda v minulém roce půjčila na porcování medvěda. Slíbila že do konce roku peníze vrátí a skutek opět utek! Nevrátila nic! Bylo prokázáno, že kdyby se peníze neprošustrovaly a nepoužily na jiné medvědy, tak by při stávajícím počtu důchodců vydržely řadu dalších let a mohlo se valorizovat i dvojnásobně. Od tzv. sametové revoluce slibovaly všechny vlády, že oddělí důchodový fond od státního rozpočtu. Dodnes tak neučinily. Nebylo by totiž na me¬dvědy pro kamarádíčky a další podrazy. Pánové, přestaňte už lidem lhát a dejte důchodcům pokoj a klid a hlavně jim vraťte, co jim patří a na co.poctivě při¬spívali celý život.
  Pavel VÁVRA, Praha
  Myslím že každý slušný člověk by se snažil hájit a očistit pokud se jedná o lež ale pan kalousek jak vidno nemá zájem
  Myslím že to něco napovídá.

  • Toto je odpověď Kalouska na dotaz ak je to ve skutečnosti s vytunelováním Důchodového fondu.
   Absolutně mne neuspokojila.
   Miroslav Kalousek napsal(a):
   „Jak jsem psal výše, nic takového není pravda, žádných 70 miliard v žádném “sociálním fondu” nebylo, žádný takový fond neexistoval. Kumulovaný schodek důchodového průběžného systému od roku 2000 do nástupu Topolánkovy vlády byl asi 60 mld. Kč. Teprve v roce 2008 za Topolánkovy vlády byl zřízen zvláštní rezervní účet, kde se začaly ukládat přebytky, které v té době v průběžném systému vznikly, nyní je tam asi 21 mld. Kč. Takže je potřeba seznámit se s pravdivými fakty a nerozšiřovat nepravdy.“

   • Pokud se jedná o nepravdu pak by bylo dobré to prokázat jiným způsobem.
    S Rathem se dihadujete o mnohem menší prkotiny a zde, kde by jste se měl hájit raději mlčíte.
    A pokud se jedná o rozšiřování nepravd pak ten kdo je rozšiřuje je pan Vávra z prahy. Jeho adresa je jistě v redakci a co Vám pak brání v očištění.
    To že mlčíte ale také o něčem vypovídá a lidé si nejsou hloupí.

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.