Demonstrace proti reformám 5. března 2011

17 komentářů

plakát k demonstraci 5.3.V sobotu 5. března uspořádá iniciativa ProAlt za podpory dalších organizací první demonstraci proti plánovaným reformám. Začátek akce je od 14.00h na náměstí Republiky v Praze.

Zatímco minulý rok proběhl ve znamení plošných škrtů, hodlá letos vláda schválit zákony, které mají “systémově ušetřit”. Šetřit se má ale na výdajích na sociální a zdravotní zabezpečení, podporu v nezaměstnantosti, schválit se má penzijní reforma, která dosud veřejné prostředky předá soukromým penzijním fondům. Měnit se má také zákoník práce tak, aby zvýšil flexibilitu pracovní síly, tj. aby umožnil snadnější propouštění. Otazník visí také nad reformou vysokoškolského vzdělávání. Ve hře je stále školné, nebo jeho obdoba – zápisné.

Vyšechny tyto kroky povedou ke zhoršení životní úrovně většiny obyvatel ČR. Proto svoláváme první demonstraci, abychom jasně ukázali náš nesouhlas s vládou, která takové věci prosazuje.

Plakat-letak_5.3.11 (ke stažení v PDF)

Tags:  , , , , , , ,

Readers Comments (17)
 1. M.Horáková says:

  Nebyla by lepší generální stávka? Vyzvěte všechny odborové organizace!

 2. Marko says:

  Myslím dát tohle na web stránky na pření stranu jiných servrů Seznam.Centrum atd pro všechny lidi ,srdužit lidi.sjednotit a vyrazit na manifestaci bude nezbytná.Kdo vyčíslí částku v penězích od roku 1991 do roku 2011 která se utratila v korupcích a přehmatech vlády,krajů a okresů? ta častka by nám zaručila Kuvajt v žití,Navtrhuji zrušit politické strany
  (na zájmové),senát, vytvořit úřednickou vládu odborníků + setavit hospod,radu pro kontrolu a stanovení priorit a cílů ,každého se to dotýka tak nebuďte neteční krutě se nám to vymstí v každodenním životě.

 3. Petr says:

  Když si poslanec tak skvěle žije že on bere kolem 90.000 a pracující dělník kolem 15.000 a nikdo z vlády skutečně nevidí jak se lidem v této době žije že musí obracet každou korunu dvakrát a navíc ještě ta naše skvělá vláda kterou nikdo nezvolil zdraží DPH tak to vydím jen jedno řešení opakovačku roku 1989 !!!

 4. Petr says:

  Žádné socialní jistoty žádná pracovní zaměstnanecká jistota prostě nic jde do hůř a hůř

 5. Martin says:

  Hmmm ten název je špatně postaven – Myslím, že velká část společnosti není “proti vládním reformám” ty jsou potřeba, ale proti idiotským reformám, které nejsou k ničemu a stylu jakým jsou prováděny. 🙁

  • ke says:

   vládní reformy potřebné nejsou, to je strašení občanů této společnosti. Nutno vládních reforem si vymyslely poslední dvě koaliční vlády. Potřebujeme snad penzijní reformu ve stylu fondového pojištění? Ne!! Jsou i jiné alternativy, jak řešit pomocí parametrických změn ve stávajícím důchodovém systému poměr mezi jeho pořjmy a výdaji, stejně tak je možné vyřešuit i clitlivější zásluhovost v tomto systému. Teď už začínáme potřebovat reformy, které by napravily škody Topolánkovy vlády. Bohužel však ještě větší rozsah pokračujících škod signalizuje tato vláda. Na demonstraci 5.3. na nám. republiky to bylo argumentováno dobře.

 6. Na prvém místě je třeba začít s urychleným splácením nasekaných dluhů.Pokud budou řečníci pouze vykřikovat ,komu přidat a neřeknou ,komu se na to něco znárodní,tak jde určitě zase o další politické šíbry,kteří tuto zemi nezachrání.Pořád zde političtí šíbři hrají hru na” slepou bábu”.Řeší všechno možné a podružné,ale nejdůležitější problém dneška,tedy splácení nasekaných dluhů,pořád odsouvají do pozadí.Ve vrcholové politice jsou darebáci,jak ti co se hlásí k levici,tak ti,co se hlásí k pravici.Lhát a pro sebe hrabat jim jde všem dobře.Ale vyřešit vybočení z cesty ke státnímu bankrotu,je nad jejich duševní chápání.

 7. viha ja viikate says:

  Už je na čase s nima pořádně zatočit!!!

 8. franťýk says:

  Svolávat “tajnou” demonstraci dva dni předem je odsouzeno k neúspěchu. Je naopak třeba razantněji vystoupit buď v médiích nebo i jednoduchých letácích a napřed lidi připravit. Pak je teprve možná nějaká akce. Tohle se moc nepovede. A tím, že to dopadne špatně, tak to odradí od dalších akcí.

 9. Paolino says:

  Tato země se řítí mílovými kroky do neuvěřitelné bídy. Země, která bude mít nejdražší potraviny v EU (již nyní je to katastrofa, co teprve po změně DPH), tak mzdy obyčejných lidí dosahují úrovně rozvojových zemí. Zatímco například Švýcarsko zvyšuje DPH o 0.7 procent, náš government rovnou o 10 procent, proč troškařit. Namísto toho, aby se zrušili některá úplně zbytečná ministerstva a desítky zbytečných státních úřadů, přestali se provádět korupční zakázky a vyhazovat peníze za nesmysle, tato vláda “podojí” své občany, tedy pardon. Zde již nelze mluvit o občanech, ale o poddaných či nevolnících, neboť svoboda a demokracie v této zemi již není.

 10. Paolino says:

  Škoda, že jsem o této demonstraci nevěděl, pár tu od nás z obce by jelo. Doufám, že tato demonstrace byla jen rozjezdovou a na závěr bude stávka generální. Nyní mají odbory možnost napravit si svou pošramocenou reputaci “vlezdo…ví” vládám. Nelze již mít úsměvy na tváři, to, co se zde děje, je už velmi vážné.

 11. slavie says:

  Je škoda, že o této stávce nebylo více slyšet, přišlo by jí podpořit určitě více lidí. Už musíme říci jasně – takhle ne!!! Přeci nemůžou beztrestně krást a nechat nás to zaplatit na daních. S

 12. Slavek says:

  Chtelo by to v protestech dal pokracovat. Mnoho lidi o teto akci nevedela, ani ja ne a to vim o lidech, kteri by se radi pridali. Zverejnete takove akce na vice mistech nebo kontakt primo k tomu ucelu.
  Zdravi vsechny Slavek

 13. Světlana says:

  Jsem také pro generální stávku. Jinak to tady nedopadne dobře. Všude v Evropě už by lidé protestovali.

 14. Marko says:

  Souhlasím že to chce lepší přípravu a podpora příjde, čas j nás všechny k tomu donutí až nám exekuce sebere všem co nám zbylo,v televizi ve zprávách ani zmíňka o demonstraci tak co chceme,tisk,TV ,radia dávat jim podklady pro zveřejňování akcí a zpráv o našich tzv volených zástupců,co Vondra co asi dělá klídek a ostatní co topné oleje kde jsou viníci nic se ne děje,všichni neutěšeně kradou a všichnis Klusem přihlížejí a co naše děti? ty co nejsou líní emigrace

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.